Okolica

Dębina to spokojna, nadmorska wieś, położona między Ustką a Rowami. Magra Holiday Club oddalony jest 700m od morza, do którego prowadzi malownicza, polna droga. Ze względu na fakt, iż jest to jedyny ośrodek w Dębinie, plaża jest niezatłoczona, a nadmorskie klify dostarczają niezapomnianych wrażeń. Śmiało można stwierdzić, że jest już niewiele tak dziewiczych zakątków nad Morzem Bałtyckim.


Dla rowerzystów jest to miejsce wyjątkowe, stąd bowiem wiodą bodaj najpiękniejsze trasy rowerowe w kraju – „Szlakiem zwiniętych torów” (Ustka – Zapadłe – Orzechowo – Wytowno – Obiejskie Łąki – Rowy).


W okolicy można odwiedzić:

  • Skansen w Klukach
  • Słowiński Park Narodowy z największymi w Europie ruchomymi wydmami
  • Neoromański kościół w Rowach z 1848 r., zbudowany z głazów polodowcowych oraz XIX wieczne drewniano-gliniane chaty i niewielki port rybacki.
  • Rowokół – najwyższe wzniesienie Pobrzeża Słowińskiego (115 m n.p.m.) położone obok wsi Smołdzino, rezerwat krajobrazowy. Ze szczytu widoczna jest panorama Słowińskiego Parku Narodowego. Rowokół nosi nazwę „Świętej Góry” – było to miejsce obrzędów staropogańskich.
  • Kościół w Smołdzinie z 1632 r. (wieża z 1694r., dzwon gdański z 1706 roku)

W okresie wakacyjnym z pobliskiej Ustki odbywają się jednodniowe rejsy na duńską wyspę Bornholm, zaś dla wędkarzy organizowane są rejsy kutrami rybackimi po Bałtyku. Nieopodal Dębiny znajduje się także kilka miejsc do jazdy konnej oraz korty tenisowe.

Okolice Dębiny to również raj dla grzybiarzy.